Jak opravit zámek po vloupání?

Vloupali se vám do domu a potřebujete opravit zámek? V takovém případě je důležité zvolit správnou strategii a zároveň zachovat chladnou hlavu. Jde o nepříjemný zážitek, ale bohužel v dnešní době poměrně běžný. Rozhodně se tak vyplatí vědět, co máte v podobné situaci dělat.

Zachovejte klid

Hned v první řadě je důležité zachovat chladnou hlavu, na chvíli odložit emoce rozčarování, strachu a vzteku a pustit se do racionálního jednání. Ještě před zahájením oprav nebo přivoláním odborníků na zámky , zavolejte policii a společně vyřešíte případné škody a budou zdokumentovány důkazy. Následně začněte pracovat na obnovení bezpečnostních prvků, jako jsou dveře a zámky. Oprava zámku dveří totiž bude pravděpodobně nutností v každém případě.

Oprava bezpečnostních dveří

Dále může nastat situace, že bude nutná oprava dveří. To je potřeba při poškození pantů i celkové pevnosti dveří. Mnohdy bývá poškozené hlavně kování, ale i v takových případech je vhodné nechat zkontrolovat celé dveře zámečníkem, který dokáže objevit případné další nedostatky.

Kompletní prohlédnutí dveří

Během vloupání je běžnou praxí, že poškozený nemusí být jenom zámek, ale rovnou celé dveře. Je tak možné, že bude nutná oprava pantů či rovnou výměna nových dveří. Problematická může být také oprava kliky u dveří, což je však možné vyřešit právě v rámci výměny zámku.

Nový zámek

Při výměna poškozeného zámku za nový zároveň zapřemýšlejte také nad tím, jestli neexistuje způsob, jak ještě zvýšit celkové zabezpečení rodinného domu nebo bytu. Konkrétně jde například o závory, bezpečnostní řetízky, petlice, pevnější panty či vyšší třídě bezpečnosti u cylindrické vložky. Oprava FAB vložky totiž zdaleka nemusí být tou jedinou prací, kterou můžete požadovat od zámečnické pohotovosti. Profesionálové na zámky vám totiž velmi rádi pomohou s dalším zabezpečením a ochranou vašeho majetku.