Jak správně vybrat zámek?

Jaký správně vybrat zámek? Odpověď na tuto otázku není jednoduchá. Záleží na typu dveří, kde jsou tyto dveře použity, jaké funkce má zámek splňovat apod. 

Nevíte jak na to? Náš zámečník Vám poradí

Určitě je dobrý nápad se nejprve poradit se zámečníkem či jiným odborníkem, který Vám bude schopen odpovědět na všechny důležité otázky ohledně zámku, ale určitě bychom si měli dát pozor na kvalitu zámků. Lze také koupit obyčejný zámek za pár korun, ale s tím se nese i riziko, že může být lehce překonatelný zloději, proto tyto zámky nakupujte raději u odborníků a firem, které mají certifikát kvality. Zadlabací zámky jsou různě dlouhé a hluboké. Proto je při výběru důležitá rozteč – vzdálenost od středu otvoru kliky po střed klíče nebo cylindrické vložky.  

Co když ztratíte klíče?

Dnes se vyrábí zámky na vysoké úrovni bezpečností a kvality, a pokud se Vám stane nějaká nehoda, např. zabouchnutí klíčů uvnitř bytu či domu nebo je ztratíte, můžete si zavolat  zámečnickou pohotovost, která Vás zachrání. Pokud ovšem např. koupíte nějaký starší dům, kde je nějaký starý a rezavý zámek – nezoufejte, na internetu se dá najít spoustu návodů jak tento zámek otevřít. To samé je v případě, kdy si koupíte nový zámek a nevíte si rady jak jej správně vyměnit.

Určitě zámek vybírejte podle toho, kde jej chcete použít. Na branku či sklep můžete použit obyčejnou vložku, ale na byt, kancelář či dům se doporučuje použít cylindrickou vložku minimálně 3 bezpečnostní třidy kvůli bezpečnosti. Zámek musí také splňovat podmínky ČSN. Zámky můžeme rozdělit podle typu klíče BB pro obyčejný pokojový klíč, PZ pro vložkový systém FAB, WC, který můžeme použít do koupelny či na WC.

Dnešní doba nabízí spoustu možností zámku, dokonce existují zámky na otisk prstu, čímž se řadí mezi nejbezpečnější zámky.  Důležité je tedy znát rozteč, hloubku zádlabu, výšku a šířku čela, typ otevírání dveří, zda jsou levé či pravé, a backset to je vzdálenost od čela zadlabacího zámku k ose kliky. Volejte kdykoliv naše zámečníky – vždy Vám poradíme s výběrem správného zámku či vložky.