Proč nevolat hasiče?

Zabouchli jste si dveře, bezradně přešlapujete u vchodu a přemýšlíte, koho zavolat na pomoc? Víte, že se můžete obrátit na nonstop zámečnictví, ale abyste ušetřili, zavoláte nakonec hasiče? Pak jste právě udělali zásadní chybu. Pojďme se blíže podívat na to, proč je takové řešení nevhodné.

Zneužívat pomoc hasičů je nezákonné

Když se dovoláte na tísňovou linku, bude po vás operátor chtít vědět, zda se nacházíte vy nebo někdo jiný v ohrožení. Ne, to že jste si jen vyběhli v bačkorách pro poštu a teď vás zebou nohy, opravdu nestačí. Můžete si něco rychle vymyslet. Třeba tvrdit, že máte na plotně puštěný hořák pod hrncem se svíčkovou a mohl by hrozit požár, nebo že je uvnitř o samotě malé dítě bez dozoru. Když k vám hasičská jednotka nakonec vyrazí a ukáže se, že ve skutečnosti k žádnému ohrožení nedošlo, hrozí vám vysoká pokuta za zneužití tísňové linky a bezdůvodné přivolání hlídky požární ochrany. Bavíme se o částce až 20.000 Kč a přestupkovém řízení. Hasiči navíc nejsou zámečníci a nemusejí se příliš ohlížet na to, aby vám dveře nepoškodili, což může přinést další zbytečné náklady.

Služby zámečníka jsou rychlé a šetrné

Zámečník je profesionál, který se s lidmi ve vaší situaci setkává dnes a denně. Zabouchnuté dveře vám tedy odemkne rychle, beze škod a také bez zbytečného rozruchu. Ve velkých městech, jako je Praha, fungují zámečnictví nonstop a z nepříjemné situace vám tedy pomohou v nejkratším možném čase. S pomocí moderních nástrojů vyřeší nejen zabouchnuté dveře, ale třeba i zalomený klíč v zámku.

Mějte na vědomí, že neodborným zásahem do vašeho zámku můžete napáchat spoustu škody na zámku i na dveřích. Stejné je tomu i při čištění kanalizace. Chápeme, že lidé zpanikaří a pokusí se problém rychle vyřešit sami, ale zachovejte chladnou hlavu a raději se obraťte na našeho kvalifikovaného zámečníka.

Zámečnická pohotovost není drahá

Služby zámečníků většina lidí nevyužívá zrovna pravidelně. Máte tedy vůbec představu, kolik stojí odemčení zabouchnutých dveří? Pokud jste si představili fakturu na několik tisíc korun, raději se rychle podívejte na ceník některé zámečnické pohotovosti. Zjistíte, že vyřešení takové situace vás bude stát nejspíš jen pár stovek. Máte-li navíc uzavřené pojištění domácnosti, je možné, že vám pojišťovna doklad za zámečníka proplatí v rámci pojistky na asistenční služby.

Náš zámečník většinou přijíždí až v případě, kdy se klienti sami pokusili o odvrtání zámku po zabouchnutí dveří či po ztrátě klíče. V této chvíli už bývá jejich zámek zbytečně zničený. Nemusí k tomu dojít, pokud se neprodleně obrátíte na našeho zámečníka z Prahy. Ten práci odvede odborně, šetrně a nebudete mít žádné další starosti a výdaje se zničeným zámkem či vložkou.