Co dělat, když si zabouchnete dveře?

V rámci bezpečnosti je hodně dveří opatřeno jednosměrkou západkou. Ta se vyplatí pro usnadnění zavírání při odchodu, ale zároveň dokáže potrápit, když si omylem zabouchnete dveře a klíče zůstanou na druhé straně v zámku. Co dělat v takovém případě?

Zabouchli se vám dveře? Hlavně nepanikařte

Prvním důležitým bodem je zachovat klid. Zabouchnuté dveře rozhodně nejsou žádný velký problém a jejich řešení je poměrně snadné. Nemusíte se tak bát, že nepůjdou otevřít. Pokud nejde o opravdu akutní situace, je vždy nejlepší strategií zavolání zámečníka, který si s otevřením zabouchnutých dveří poradí do pár minut. Specialisté ze zámečnictví jsou vybaveni profesionálním vybavením tak, aby otevření proběhlo ideálně bez jakéhokoliv poškození.

K zabouchnutí dveří samozřejmě dochází při nejméně vhodných příležitost. Zámečníci pro otevření jsou však k dispozici 24 hodin denně a v pohotovostním režimu dorazí na místo nejdéle zhruba do 40 minut,  nemusíte dívat ani na hodinky.

Kdy zavolat hasiče?

V běžných případech, kdy nejde o ohrožení života, uvnitř bytu není požár nebo malé dítě, kterému hrozí nebezpečí, není nutné volat hasiče. Ti při svém příjezdu dveře velmi rychle otevřou, ale za cenu jejich poškození. A pokud se zjistí, že byl výjezd neoprávněný, můžete uhradit celé náklady, což je částka začínající minimálně na 5 000 korunách.

Nesnažte se dveře vypáčit

Jakmile začnete panikařit a pokoušíte se otevřít zabouchnuté dveře násilím, zbytečně si přiděláte akorát další problémy. Snaha o vypáčení totiž většinou vede k poškození zámku, dveří či zárubní. Následná výměna či oprava bývá mnohem dražší v porovnání s přivoláním odborníku na otevření zabouchnutých dveří. Nemluvě o tom, že například výměna zámku z poškozených dveří je komplikovanější i pro zkušené zámečníky. Důležitá rada tak zní, nesnažte se zabouchnuté dveře vypáčit!

Jaký je postup při otevírání zabouchnutých dveří

Dveře se liší materiále i stupněm zabezpečení. Některé mohou být vyloženě atypické, což si žádá opravdu speciální přístup a promyšlení nejvhodnější techniky pro jejich otevření. Díky tomu budou vzniklé škody opravdu minimální a nepřipraví vám další zbytečné výdaje. Rozhodně tak využijte profesionální zámečníky jako první možnost při vzniku situace se zabouchnutými dveřmi.