Kdy volat zámečníka?

Doufali jste, že se vám to nikdy nestane, ale najednou stojíte před dveřmi do vašeho bytu a ty klíče prostě nikde nejsou. Co teď? A kolik mě to bude stát? Zámečník Praha 6 Vám poradí!

Zámečnická pohotovost

Většinou jsou zámečníci schopni dojet na místo cca do hodiny, a to v kteroukoliv denní i noční dobu. Zámečníci totiž fungují nonstop. Po příjezdu nejdříve doložíte, že se opravdu jedná o Vaši domácnost (jen když nemáte u sebe klíče) a poté vám dveře během chvíle otevřou. Poplatek za tuto službu bývá od 500 Kč dále v závislosti na typu dveří a zámku, jestli dveře jen zabouchnuté nebo zamčené apod.

Co určitě nedělat?

Nesnažte se otevřít dveře svépomocí. V televizi vypadá otevírání dveří jednoduše, ale ve skutečnosti se vám cokoliv, co vložíte do zámku, může zaseknout nebo zlomit.  Následné otevírání dveří zámečníkem vás poté vyjde dráž. Zámečník nonstop funguje na telefonu a není třeba si navíc poškodit dveře.

A co zámky u auta?

Zámečník nonstop si neporadí pouze se dveřmi od bytu, ale i dveřmi od auta. Opět platí to samé, co u dveří – nesnažte se do auta dostat svépomocí. Rovnou volejte odborníky.

Kdy tedy volat zámečníka?

Mohou nastat v podstatě 4 situace, kdy vám zámečnická pohotovost pomůže:

Hasiči

Ano, i hasiči vám mohou pomoc se zabouchnutými dveřmi, ale má to menší háček – zabouchnuté dveře musí znamenat nějaké nebezpečí. Pokud se vám zabouchli dveře a za nimi máte malé dítě, které není schopné samo otevřít dveře, ale zároveň se mu může cokoliv stát a čekání na zámečnickou pohotovost by jej tedy ohrozilo, v tom případě nečekejte a volejte hasiče. Výjezd hasičů a otevření dveří je v tomto případě zdarma. Pokud ale hasiči po příjezdu zjistí, že jste si nebezpečí vymysleli, abyste nemuseli platit zámečníka, hrozí vám pokuta až 5 000 Kč. Nestojí vám to za to, zvláště když má zámečník pohotovost a pomůže vám.